Přeskočit na obsah
Domů » Větrání s rekuperací

Větrání s rekuperací

Co je to rekuperace a proč ji potřebujeme?

Rekuperace znamená zpětný zisk tepla. Jedná se tedy o technické zařízení, které zajišťuje výměnu vzduchu v místnosti. Systém funguje tak, že z místností kde se tvoří pachy, vzduch odsáváme přes výměník tepla pryč z domu. Z venku nasáváme přes filtr a výměník tepla čerstvý vzduch, který se dopravuje do pobytových místností.

V pasivních a nízkoenergetických domech si stavba s větráním sama neporadí! Vznikají např. plísně a prostředí domu se tak stává zdraví nebezpečné.

Větrací jednotka sama monitoruje množství CO2 a tak reguluje výkon. Postará se vždy o nejvyšší kvalitu vzduchu ve Vašem domě – bez prachu,pylu, plísní, alergenů a zápachů.

Větrací jednotky s rekuperací tepla které dodáváme, dosahují účinnosti zpětného zisku tepla více než 91%. Jednotky dodáváme pouze s entalpickým výměníkem tepla, který dokáže rekuperovat i vlhkost.

Větrací jednotka jako součást technologií v domě

V dnešní době je nutné instalovat do nových domů různé technologie. Ale jednotlivé technologie by měly mezi sebou komunikovat, aby bylo bydlení v novém domě opravdu komfortní, ekonomické a zdravé.

Jak vybrat jednotku?

Existuje opravdu mnoho výrobců větracích jednotek. Některé tak pouze vypadají, jiné skutečně fungují. My si vybíráme pro instalaci výrobce, kteří za rozumné finanční náklady nabízejí odpovídající funkce, poskytují odborné poradenství, servis, mají firemní historii a umožňují jednoduchou integraci do centrálního řídícího systému domu. Vybereme a namontujeme ideální větrací jednotku pro Váš dům.

Centrální větrací jednotka

Pokud stavíte nový rodinný dům v běžných dispozicích a nárocích, s největší pravděpodobností budeme instalovat variantu centrální jednotky.

Jednotka větrání je umístěna v technické místnosti, odtud je zajištěno odsávání a doprava čerstvého vzduchu pomocí vzduchových kanálů (ve stropě/v podlaze) do místností. Tato varianta má máximální účinnost a komfort, předpokládá se stavební připravenost.

Decentrální větrací jednotka

Pokud provádíte částečnou rekonstrukci, nebo se jedná např. o provozovnu, kde by se nevyplatilo instalovat centrální systém větrání, lze použít systém decentrální.

Jednotka se instaluje pouze na obvodovou stěnu do místnosti, kterou požadujeme větrat. Není tak nutná téměř žádná stavební připravenost a trasy vzduchových kanálů. Oproto centrální jednotce dosahujeme nepatrně menší účinnosti.

Jablotron Futura

Jsme hrdým partnerem tradiční české společnosti, která si zakládá na výborné kvalitě svých výrobků a pokrokových technologií. Větrací jednotka s rekuperací tepla a vlhkosti jsou skutečné plíce Vašeho domova!

K základnímu modelu lze doplnit chladící a topný modul CoolBreeze, systém zónového větrání VarioBreeze.


Zehnder – ComfoAir Q

Jsme hrdým partnerem zavedené společnosti v oblasti komfortního větrání.

K základnímu modelu lze doplnit modul, který po připojení k stávajícímu systému vytápění, přitápí nebo ochlazuje přiváděný vzduch, dále je možné pořídit nadstavbu na jednotku, která ve spolupráci s jednotkou chladí nebo vytápí.

Dotační program

Větrací jednotky s rekuperací tepla, které dodáváme, jsou součástí dotačního programu „Nová zelená úsporám“. Pokud při realizaci nového domu zaintegrujeme větrací jednotku, získáte dotaci na stavbu nového domu jako celku ve výši: 200 000, 350 000, 500 000 Kč. Výše dotačního příspěvku závisí na energetické náročnosti Vašeho domu.

Pokud jste se rozhodli pro rozsáhlejší rekonstrukci Vašeho domu, máte nárok (mimo jiné) čerpat dotaci na pořízení větrací jednotky s rekuperací v hodnotě 100 000 Kč.

Více informací nalezneze na webu NZÚ: www.novazelenausporam.cz

Rádi Vám pomůžeme s vyplněním žádosti pro získání dotačního bonusu, nebo po domluvě, za Vás žádost vyřídíme.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.