Přeskočit na obsah
Domů » Elektrické vytápění a infrapanely

Elektrické vytápění a infrapanely

Proč elektrické topení?

Elektrické topení lze instalovat i za současných legislativních podmínek. Dle typu místnosti a projektu lze instalovat jako hlavní nebo doplňkový zdroj vytápění. Systém je velmi vhodný pro rekonstrukce nebo jako doplňkové vytápění nových pasivních domů.

Navrhujeme a instalujeme elektrické podlahové topení formou topného kabelu nebo formou topné rohože, dodáváme sálavé panely.

Varianty elektrického vytápění

Podlahové topení s akumulací

Tento typ je vhodný pro rekonstrukce nebo novostavby, kde je elektrické podlahové topení jako hlavní zdroj tepla. Topný kabel nebo rohož se instaluje do akumulační vrstvy podlahy nad tepelnou izolaci.

Podlahové topení přímé

Tento typ je vhodný pro rekonstrukce nebo novostavby, kde je elektrické podlahové topení jako vedlejší (doplňkový) zdroj tepla. Topný kabel nebo rohož se instaluje těsně pod finální vrstvu podlahy. Typickým příkladem použití je v koupelně pod dlažbu.

Sálavé infrapanely

Designové infrapanely, které využívají principu sálavého úsporného vytápění se hodí do každého moderního interiéru. Principem funkce není ohřívání vzduchu v místnosti, ale přímé sálání tepla na osobu.

Hlavní výhody systému

Pořizovací náklady

Oproti ostatním systémům vytápění má elektrické podlahové topení nízké pořizovací náklady. Je velmi variabilní a dokáže se přizpůsobit každému zákazníkovi.

Regulace

Servis

Systém elektrického podlahového vytápění nemá v průběhu životnosti žádné servisní náklady. Při správné montáži se životnost podlahového vytápění rovná životnosti podlahy.

Ochrana okapů, svodů, vjezdů, potrubí

V zimním období se můžeme setkat s nebezpečím zamrznutí okapů, svodů, tvorbě ledových rampouchů, namrzání vjezdů, zamrzání potrubí. Na tuto problematiku máme řešení v podobě topných kabelů, které přesně regulujeme a dokážeme zamezit škodám na majetku a zdraví osob.

Instalujeme a navrhujeme elektrické podlahové topení, sálavé infrapanely a ochrany před zamrzáním od renomovaných výrobců FENIX Group a Teplá PodlahaTM.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.